marți, 19 octombrie 2010

It comes naturally ,and if it doesn't ,this means it's not the time

Pfuiii ,prea multa presiune ! Prea mult streeees, am nevoie de o vacanta in Bahamas 8->.
Sau la mareeee , cum ii ziceam odata Irinei :
"Bai,vreau la mareeee.Mare adicaaa..apa,nisiiip,soaree,par blond,scoici,doua puncte ddddddd..."


Stupiiid ,eu si visele mele ,nu are niciun sens ce zic eu aici (: . Dar totusiii ,vise,sperante,astea...Nu ai cum fara ele,tre' sa recunastem.
Totul e zud ,in ceata.Ce conteaza daca sunt prea multe coincidente ? Hm,n`au legatura cu realitatea!

*Wake me up from my dream to reality.I must be honest,this isn't our destiny.

Ioi,chimie.Chimie ?
Hm...
*I can sense the chemistry when you're standing close to me

miercuri, 13 octombrie 2010

Si uneori mai ai si esecuri...


Stii sentimentul ala...cand ti se pare ca se intampla ceva ce`ti doreai ? Si esti atat de fericit ,ca uiti de toate..
Cam asa se intampla.

Traiesti cu impresia ca acel lucru se intampla,dar defapt,imaginatia iti joaca feste iar,si totul e in mintea ta...
Nu se uita nimeni in urma ta chiar daca credeai asta,poate nici nu va cunoasteti si poate nici nu vorbiti zilnic dimineata inainte de scoala.Poate totul e un vis,si maine te trezesti si vezi ca...Ca? Nimic,nu vezi nimic,asta`i si ideea.
Si prietenii...prietenii?Ce mai conteaza?Ei te`ar judeca oricum daca le`ai spune


duminică, 26 septembrie 2010

Zece intamplari ciudate si o minune


"Esti fericita ?
Nicidecum...
Minti,deja ma iubesti.
Te iubesc.Esti egoist,prost,egocentrist,te iubesc..."
-Parca faza asta e mai mai decat cea cu Naomi si Liam.

Vaiiiii <3333333
Tre' sa ii multumesc Irinei pentru ca mi'a zis de serialul asta ,e absolut superb ! Are farmecul ala aparte ,japonezi,iubire,amuzament,bataie...=]]
Pana si cele mai diferite persoane ajung sa se apropie si sa se iubeasca...dintr'o greseala.Dar asta doar in filme.
Si totusi ,asa de romantic ?!

Ohhh ,as vrea macar pentru o zi sa traiesc intr'o lume asa cum vreau eu ,ca acolo ,ca ei...
Poate genul asta de lucruri sunt facute doar pentru anumite persoane ,poate doar ele traiesc asemenea momente iar toti ceilalti spera si spera ,ca intr'o zi li se va intampla si lor...si vor fi fericiti.
Traim cu speranta ca intr'o buna zi acea persoana va veni la noi la fel ca in filme ,spunandu'ne cat de rau ii pare pentru ce s'a intamplat si ca a realizat prea tarziu cum era ordinea lucrurilor...
Toti vrem ceva special ,care sa tina minte,sa marcheze perioada , dar oare cati primesc acest lucru ?

Acum cateva zile ceva mi'a atras atentia...
"What is love ? "

Si m'a pus pe ganduri.Eu stiu cu adevarat ce e ? Chiar e asa cum cred eu ? Asa cum am citit si am vazut pe la altii sau in filme ?

"Nimeni n'o sa iti explice ce e dragostea..."

Adevarat ,nimeni nu poate sa explice asa ceva...pentru ca ,la fiecare persoana ea se manifesta in moduri diferite ,in locuri diferite cu persoane diferite.
Ciudat ,pana acum credeam ca stiu ce e,doar auzind de la altii si inchipuindu'mi tot felul de chestii.Dar abia acum am aflat ca nu stiu,ca sunt 0 la subiectul asta.Nu e o chestie cu care sa te dai mare ,dar mai e timp...Adica ,doar timpul poate sa rezolve ,nu? Nici asta nu stiu. Am tot auzit ca daca astepti ,acel ceva ti se va intamplta...Dar nu stiu cat de adevarat e.
La fel si cu modelatul lucrurilor.Unii zic ca trebuie sa iti croiesti singur drumul spre ceva ,ca niciodata nu o sa iti apara in cale.
Sau ca iubirea adevarata e cea la care te astepti mai putin,tot felul de lucruri.
Eu ce sa mai cred ?
Recunosc ,sunt confuza.Dar banuiesc ca mai e timp sa aflu...
Am atatea intrebari la care nu stiu raspunsul.
Daca as putea intreba pe cineva ,as avea o lista intreaga.

joi, 16 septembrie 2010

Asta pentru ca "CICA" e cuvantul de baza


CICA ...

Cica ea il place muuult,si se gandeste la tot felul de fraze gen " Auzi,stii,imi placi,si..." Asa se gandeste,si e pornita sa ii zica dar de fiecare data cand sunt fata in fata se iveste ceva iar ea uita complet totul .. Iar el nu'si da seama.
Dar cu ceva timp in urma el era cel in situatia asta ,si ea nu isi dadea seama.
Acum e un caz pierdut .. sunt doar niste colegi si asa vor ramane pana la sfarsit ,toate sperantele s'au spulberat iar [ her world is falling apart again ].
Dar asta CICA e doar o poveste.
Penttru ca ei CICA s'au impacat ,dar el ramane la fel de orgolios iar ea .. ea ? Ea nu stie decat ca traieste in lumea viselor si se multumeste cu asta.
Odata el CICA i'a dedicat o melodie ,iar ea acum realizeaza cat de norocoasa a fost si nu si'a dat seama decat peste un an.

Wierd ,nu ?
Cam asa ziceam si eu..

Cum spuneam,just a story :-j