luni, 6 decembrie 2010

My sweet December

Nanananaana e iarna oamenilor !
Daaa,si ce mai iarna.Azi e cald.Sau cel putin asa pare de aici,de la etajul 4 din patul meu cald :-?.De ce stau eu la caldurica cand altii se streseaza cu teorema celor 3 perpendiculare alias T3P ?Simplu.Am racit b-).Desi mi`as fi dorit sa nu fie asa.Ieri toata ziua in paaat,azi toata ziua in paat,maine toata ziua afara ?Kind of.
Uhh ,si daca e iarna inseamna ca sunt sarbatoriii.Si zapada (care nu e).
Iarna
=
frig + zapada + sarbatori +mancare+cadouri+prieteni+familie+dragoste+vulpe+manusi+fular+colinde+ciocolata calda+vin fiert+sanie+ski+vacanta+excursie(sper)+fericire+melancolie+iubire+plapuma+ciorapi pufosi+pationar+filme+dans+impacare+par ciufulit+bulgareala+ren+masini pe post de partie+brad+turturi+haine blanoase+gheata+turturi+alunecari+revelion+dorinte+impliniri+nas rosu-costum de baie-bedminton-4 iulie -water-strand-+mare-surf :(.
Si lista poate continua dar iar ma doare capul si tre sa invat la bio (:
Totusii ,chiar daca sunt racita in ultimul hal si asta e o ciudatenie pentru mine pentru ca e printre primele dati cand racesc,ma bucur ca e iarna si asa ar trbui sa faci si tu<3!
You know I'm the happy-go-lucky one ^^

sâmbătă, 6 noiembrie 2010

Am trait pe jumatate, am visat pe jumatate



Cand voi veni, inseamna ca m-ai chemat
Cand te voi auzi, inseamna ca m-ai strigat,
Cand voi fi, inseamna ca m-ai dorit,
Cand te voi gasi, inseamna ca m-ai cautat.
Cauta-ma tu ...


Am sperat 5 ani si nu ma opresc acum..

sâmbătă, 30 octombrie 2010

Last days were kinda best .

BUBA !
Pare mi se ca ma reprezinta :">

marți, 26 octombrie 2010

So if you want peace, always be prepared for war !

Ohhh!
Nu stiu cat mai tine cu "razboiul" asta
Stii,cea mai naspa stare e asta care o am eu acum.Sa stii ca poti sa ai acel ceva ,dar sa nu stii cum sa`l abordezi...Sau cel putin sa ai impresia ca`l poti avea.
Zvonuri,barfe,minciuni (in special) suruie in capul tau de prin toate partile...Vantul le ia de la cineva si le aduce la urechea ta,dar nu trebuie sa le dai atentie.Gandeste`te,macar o data,poate de data asta e altfel,poate ceea ce simti e adevarat.Sau poate e o alta forma a imaginatiei.
Si intr`o zi,cand nimeni nu se asteapta,o sa explodezi si o sa dai frau liber sentimentelor...Dar de un lucru o sa fii sigur : Ai spus ce ai avut de spus .Parerea altora chiar nu conteaza ,tu ti`ai facut treaba.Si ce daca nu`i pasa ce?Asta e un esec,si or sa urmeze mai multe,dar orice`ar fi trebuie sa fim pregatiti pentru orice,chiar si pentru un miracol.<3
Deocamdata conteaza doar prezentul,trecutul a trecut si viitorul ti`l faci tu.
Hmmmm,cea mai aiurea chestie la mine! Dau sfaturi bune altora si apreciez cand ei le urmeaza dar cand e randul meu la situatie numai sfaturile mele nu le ascult si imprumut greselile altora.
Stupid,dar adevarat. :-L
*Titlul spune tot :> (cine stie cunoaste)
Bubam >:D< !